שאלות ותשובות על טיפול פסיכולוגי לבני זוג

קשיים בזוגיות הם לא מאורעות נדירים בימינו. רבים וטובים חווים אותם מעת לעת, אבל אם אתם חשים שאצלכם זה שגרתי עוד מהימים הראשונים לאחר החתונה, או מאז הולדת הילד הראשון, יש מה לעשות עם זה. טיפול פסיכולוגי מקיף המתמחה בזוגות שרבים ביניהם ישכיל לגרום לכם להסתכל על המציאות באופן שונה, פוזיטיבי יותר ועם אמון רצוני ביניכם כצדדים לבניית המשפחה. אל תתנו לבעיות שלכם להציף אתכם: ניתן לטפל בהן.

מריבות בין בני זוג נוצרות, לא מעט, על רקע נושאים ראליים ועובדתיים: כיצד טיפול פסיכולוגי יכול לסייע?

חוכמת ההמונים אומרת שגם הנושא הראלי והאידיאולוגי ביותר הוא בסופו של דבר נושא אישי. האדם הוא יצור אישי, שפועל על רקע פרסונלי. נשאלת השאלה מה נחשב העיקרון שיצליח להצית אותו? יש אנשים שאצלם התנהגות גנדרנית ושחצנית מעוררת אמוציות, בעוד אחרים נוטים לצאת מהשלווה דווקא כאשר מוכיחים אותם ומטיפים להם. אבל רוב האנשים אינם ערכים מוחלטים, אלא פועלים על פי הרגשות האישיים שלהם. ייתכן אדם שהתנהגותו שחצנית אך יש בו נקודות אור של צניעות, לצד אדם שהתנהגותו נרגנת ומטיפה, אבל עם נקודות אור של קלילות וחיוכים. מטרתו של טיפול זוגי פסיכולוגי היא לעזור לכם להכיר את עצמכם יותר טוב, להגיע אל אותן נקודות אור ובאמצעותן למצוא עוגנים שתוכלו להמשיך לחיות בייחד ואפילו ליהנות איש במחיצת רעותו.

כיצד מומלץ לבחור את המטפל/ת?

פסיכולוגיה היא ענף טיפולי לא רפואי שנלמד כ- 6-7 שנים. כל פסיכולוג מוסמך בוחר, בסופו של יום, את ההשתלמויות בהן הוא מבקש להתמקצע. במשרד שלו מצוין במפורש מהם תחומי ההתמחות שלו. אתם – כבני זוג, צריכים לפנות אל טיפול זוגי וזה מצריך פסיכולוג שהתמקצע והשתלם בעבודה עם משפחות. חשוב לוודא שקיימות המלצות עליו בקרב זוגות אחרים המעידים על נחיצותו ועל חיוניות המפגשים עמו. פסיכולוג שכזה יוכל לסייע לכם לשקם את היחסים ולהירתם להשקעה מלאה בילדים שלכם. טיפול פסיכולוגי המותאם לזוגות ובפרט לזוגות עם משפחה, יסייע לכם להיחלץ מהבוץ ולהמשיך לחיות יחד ביציבות וברוגע יחסי. אתם חייבים את זה לעצמכם. אתם חייבים את זה לילדים שלכם. טיפול זה החזיר משפחות רבות למוטב ושינה לחלוטין את שגרתן.