על ההבדלים בין סוכרת לסוכרת ילדים ודרכי הטיפול בהן

סוכרת היא שם כולל למחלות בהן האינסלין אינו מסוגל להעביר סוכר ממחזור הדם לתאים. בעוד אשר בסוכרת של אנשים מעל גיל 30 מרכיב האינסולין גדול דיו ולא יכול להתמעט, אנשים מתחת לגיל זה, ובמיוחד ילדים, עלולים לסבול ממחסור ממשי של הורמון חשוב זה. דילולו הוא אשר מונע, במקרה שלהם, את העברת הסוכר לתאים וריכוזו במחזור הדם. בשל השוני בסיבות לכשל העברת האינסולין את הסוכר לתאים, הטיפולים שמקבלים ילדים שונים מהטיפולים להם זוכים אנשים מבוגרים.

סוכרת ילדים ודרכי הטיפול בה

סוכרת ילדים היא מחלה בה התגלה בבדיקת דם כי שיעור הסוכר בדם גדול ושיעור הסוכר בתאים קטן, ובהבדלים עצומים. כמו כן, נתגלה בבדיקות חוזרות כי נוצרת החרפה עם חלוף הזמן. הסכנה בסוכרת ילדים היא שלא יהיה מה שיעביר את הדם לתאים, בשל היעדר אינסולין ואז הסוכר יגיע למעיים ויעמיד את הילדים בסכנת חיים. בעבר, בטרם פותח האינסולין במעבדה, ילד שלקה במחלת סוכרת ילדים היה נחשב כמו אדם מבוגר שמקבל סרטן כיום: כמי שרוב הסיכויים שלו הם למות בימים או בשבועות שלאחר הגילוי. הודות לאינסולין, סוכרת ילדים כבר אינה מחלת חשוכת מרפא; באמצעות זריקות אינסולין עם מזרקים חד פעמיים או עם עט אינסולין, יכול הילד להשלים את החסר ולדאוג להשלמת ההורמון לשם העברת הסוכר לדם.

סוכרת מבוגרים ודרכי הטיפול בה

סוכרת מבוגרים לא נוצרת בשל מחסור באינסולין אלא בשל מכשול אחר שמונע מהאינסולין לעבוד כמו שצריך ולהעביר את הסוכר לתאים. המכשול הזה עשוי להיות רקמות שומניות שנקרות בדרכו של ההורמון, כולסטרול גבוה, ועוד. דרך הטיפול הכמעט-בלעדית באנשים מבוגרים חולי סוכרת היא באמצעות דיאטה, ובמקביל – ייעוץ נטורופתי למיגור הסוכרת באמצעות תזונה מופחתת סוכרים. זאת, על מנת שמחזור הדם כמעט שלא יקלוט מולקולות סוכר חדשות, מה שיאפשר לאינסולין להעביר את הקיימות לתאים.

ממה נוצרת מחלת הסוכרת

בשונה ממה שחושבים, אין לה קשר ישיר לדברי מתיקה. היא עשויה להיווצר גם אצל מי שאכל פחמימות ריקות, שמתפרקות לסוכר, אבל הדבר לא נובע גם בגללן באופן ישיר. אומרים כי הסיבה המרכזית היא כשל חיסוני מולד של המטופל, אך עד היום לא מצאו את מכלול הסיבות המדויק להיווצרות הסוכרת בגופו של אדם אחד ולא אצל אדם אחר.