על אילו משטחים יש לרסס תרסיס חיטוי במרפאות?

מרפאות הן ללא ספק מקור בו יכולים להתפתח חיידקים ולעבור בקלות מאחד לשני אם לא שומרים בהן על ההיגיינה כמו שצריך. לכן, אם אתם מהלים מרפאה, אתם חייבים לעשות שימוש עם תרסיס חיטוי באופן קבוע על מנת למנוע הדבקות של מחלות.

וירוס הקורונה הביא לעולם את המודעות לחשיבות החיטוי של משטחים, גם במרפאות ובמוסדות רפואיים רבים לעיתים לא היתה הקפדה מספיק על ההיגיינה, ואם יש משהו חשוב שוירוס הקורונה לימד את כל העולם – הוא חשיבות השמירה על הניקיון והחיטוי גם במשטחים, ובמיוחד במקומות רגישים.

כל משטח שיש איתו מגע

חשוב מאוד לעשות שימוש עם תרסיס חיטוי ולרסס כל משטח שיש איתו מגע – לא רק מיטות הטיפולים אלא גם הכסא עליו יושב המטופל, במיוחד ידיות הכסא, השולחן של הרופא, ידית הדלת וכדומה. כל משטח אשר יכול להיות איתו מגע, חשוב לבצע חיטוי שלו באופן קבוע. בצורה הזו אתם יכולים למנוע, או לפחות לצמצם מצבים של הדבקות בין אנשים כאשר החיידקים עוברים דרך משטחים.

נכון, אמנם על וירוס הקורונה אין עדיין מספיק מידע לגבי זמן ההישרדות שלו על משטחים ונכון לכתיבת שורות אלו חושבים שמדובר בזמן קצר, אך לעולם אי אפשר לדעת, ומלבדו יכולים להתפתח עוד וירוסים רבים ללא שמירה נכונה על ההיגיינה והניקיון.

אזורים ציבוריים

פעמים רבות אנו רואים במרפאות הקפדה על ההיגיינה בתוך חדרי הטיפולים, אך בחדרי ההמתנה המצב הינו שונה לגמרי. בחדרי ההמתנה אנו רואים עומסים כבדים מאוד, אנשים אשר יושבים על הכסאות ללא הפרדה, נוגעים במשענת ובידיות ודקות לאחר מכן כבר אדם אחר נוגע בדיוק באותם משטחים.

אם יש משהו שמרפאות חייבות לסגל לעצמן, הוא לשמור על ההיגיינה גם בחדרי ההמתנה. פשוט הציבו תרסיס חיטוי בכל פינה ובקשו מהנמצאים במקום לעשות שימוש בתרסיס בכל משטח בו הם עומדים לגעת. הדבר יכול לצמצם משמעותית את שיעור התחלואה וההדברה ובמיוחד במרפאות, מדובר בהרגל חיוני מאוד.