ניתוח הצרת לחיים דנטלי על ידי כירורג שיניים מוסמך

נכון כשאתם לועסים לחם או אורז, אתם נושכים לעתים את הלחיים, נוצר פצע, אחריו אפטה צורבת ממושכת של כ- 10 ימים ולאחריה צלקת? זה לא מקרי. כנראה שהלחיים שלכם עבות ביחס לשיניים בחלק הפנימי שלהן. יש לכך טיפול והוא ניתן במרפאות שיניים ייעודיות בהן עברו הכשרה כירורגית מתאימה: הצרה פנימית של הלחיים.

איתור מרפאת השיניים המתאימה

את מרפאת השיניים המתאימה יש לאתר על פי הכשרתה בתחום ה- Bichectomia, הצרת לחיים. הכשרה זו ניתנת למעט מרפאות שיניים בישראל והיא מספקת לרופאים כלים להצר לכם את הלחיים ולהפוך אותן לקואופרטיביות ביחס לשיניים שלכם, ולא כאלו שהן עלולות לפצוע אותן. ככל שהשיניים שלכם ישרות, מתוחזקות ונמצאות במקומן בפאן האורתודנטי, נשאר רק לטפל בלחיים במידה והנכם סובלים מנשיכות באופן תדיר במהלך הלעיסה.

אל תתנו לאפטות ולפצעים לנהל אתכם

אם אחרי כל לעיסה או ארוחה אתם חשים בלחי ננשכת, זה לא חייב להימשך ככה. גשו להיבדק אצל רופא שיניים מומחה Bichectomia והחזירו את מנשך-הפה שלכם לעבוד בשבילכם!

על הטיפול

הטיפול נמשך כ- 45 דקות בהרדמה מקומית או מלאה, תלוי בשיקול דעתו של הרופא. במהלך ההרדמה, הרופא מבצע חתכים בלחיים תוך זיהוי החלק הבולט שנפגע על ידי השיניים הטוחנות. הוא מבצע מהלכים להצרתו ותופר אותו כך שהעובי החדש יהיה דק יותר ויאפשר לכם ללעוס בלי חשש מפצעי האפטה הבאים.

תופעות לוואי של הטיפול

הטיפול אינו מכיל תופעות לוואי, למעט התעוררות סטנדרטית מהליך כירורגי. צפוי כאב קל של האזור המנותח, שעומד להסתיים כעבור מספר מועט של ימים, בהדרגה. לאחר מכן, אתם תוכלו ליהנות מלחי צרה, יפה, וללא הפרעות בלעיסה.

אחרי הטיפול

אחרי הטיפול אתם עלולים להרגיש כאב קל של פצעים בלחיים, אבל כמי שננשכו שם לא מעט פעמים במהלך הלעיסה, זה לא צפוי להיות כואב בהרבה מכך. כעבור 4-5 ימים הכאב הזה יפוג, ואתם תחושו שהחלל הפנימי של הפה שלכם הרבה יותר מרווח, עוד לפני שהתחלתם ליישם את הלעיסה. הרגשה כזו של מנשך פה רחב היא המתנה הטובה ביותר של כל מי שסבל מנשיכות פנימיות ברבות השנים.