מהי שטיפה אנרגטית?

כמה פעמים מצאתם את עצמכם חשים מתוחים ולחוצים? או אולי חוששים? רואים את עצמכם באור שאיננו מחמיא לכם? כזה העוצר אתכם מלעשות צעדים בהם אתם כה חושקים? יש מי שלא יעיד על תחושות של רגשות שליליים, אולם בהחלט יחוש בתשישות מתמשכת, חוסר אנרגיה שאיננו חדל גם לאחר שנת ישרים.

הסיבות לכך יכולות להיות רבות ומשתנות, אך אם ננסה להסתכל על כך ממעוף הציפור דרך הרפואה האינטגרטיבית המאחדת של ד"ר נאדר בוטו, הרי שהדבר נובע משני גורמים שחברו יחדיו:

  • החיוניות האנרגטית שלנו נמוכה
  • יחד עם אירוע משברי מן העבר המשתחזר בנו שוב ושוב

אם ננסה להסביר זאת באופן מעמיק יותר, הרי שכל אחד ואחת מאתנו יכולים לחוות אירוע משברי מן העבר אשר ישתרש בנו, ילווה אותנו וינהל אותנו, אף מבלי שנשים לב לכך. זו לא חייבת להיות תאונת דרכים או פגיעה מינית המותירה חותם טראומתי על האדם, ואלו אף אירועים קטנים הנתפסים כחסרי משמעות. דוגמה לכך היא ילד שאביו איים עליו בילדות וצעק עליו. ייתכן והאירוע ישתחזר מן הריח שהיה בבית ולפתע יפגוש בו שנים לאחר מכן. אותו ריח יעורר טריגר. ייתכן ומכונית שחלפה בדיוק כאביו צעק עליו, יחזיר אותו אל האירוע הנושן הזה.

ומה קרה כאן?

באותו ילד שכבר גדל, השתרש אירוע משברי זה.

לפי הרפואה האינטגרטיבית המאחדת, כל אירוע משברי משויך לאיבר אחר בגוף. כאשר האירוע מתקיים, הרי שהחיוניות של אותו איבר פוחתת. בשילוב של האירוע אצל אותו הילד שכיום הוא גבר צעיר, יחד עם חיוניות פחותה, הוא חש לפתע חלש, הוא מפוחד, חסר ביטחון, הוא חש במתח או אפילו בחולי פיזי וכאב.

הדבר נובע משילובם של שני התנאים הללו יחדיו.

מטרתה של השטיפה האנרגטית היא להציף את אותו אירוע משברי. יצוין כי ייתכן ואותו גבר צעיר שחווה את האירוע המשברי בעבר, לא יידע כלל לשים עליו את האצבע או לייחס לו כל חשיבות. השטיפה מציפה את הדברים, מאתרת את המקומות שבהם הכאב הצטבר, השטיפה מסייעת להשיב את האיזון האנרגטי אל הגוף ולשחרר חסמים.

כיצד השטיפה האנרגטית נערכת?

את השטיפה האנרגטית חשוב לערוך את מטפל מוסמך.

השטיפה נעשית בשכיבה תוך שהמטופל מצוי בתנוחה מאוד ממוקדת עם רגליו. במהלך השטיפה, המטפל מפעיל נקודות לחיצה ומזרים אנרגיה אל גוף המטופל. המטרה היא לשחרר חסמים ולהביא לזרימה הרמונית בכל מרכזי האנרגיה.

הטיפול משלב דמיון מודרך, כאשר המטופל מדמיין כיצד אור לבן נכנס מחלקו העליון של הגוף וזורם לכל אורך מרכזי האנרגיה. במהלך הטיפול, עולים אירועים מן העבר אשר זוכים להתייחסותו של המטופל והמטפל. מתוך המקום הכואב, סוללים דרך של ריפוי, דרך של שחרור מן העבר המחזיק בנו.

זהו טיפול המביא עמו הקלה עמוקה ואף היכרות של המטופל עם עצמו, עם אירועים שלעתים כלל לא זכו להתייחסות או נשקלו כבעלי משמעות.

מידע נוסף על כך תוכלו למצוא באתר הבא:

https://www.loveisthewayzah.com/post/%D7%9E%D7%94%D7%95-%D7%A8%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%99-%D7%90%D7%A0%D7%A8%D7%92%D7%98%D7%99