טיפים להסדרת טיפול לילדים אצל פסיכולוג

אם אתם חושבים שהילד שלכם זקוק לטיפול פסיכולוגי, חשוב לדעת כיצד לבחור את המטפל ולהבטיח שעשיתם בחירה נכונה. טיפול לילדים בפעם הראשונה הוא מאורע מאד קריטי עבורכם כהורים ובמיוחד עבורם כילדים. הפסיכולוגיה אמנם מתאפיינת בהמון גישות וקשורה לערכים חינוכיים בהם אתם כהורים מאמינים. כיצד תדעו מה נכון עבורכם ומה יסייע באופן המיטבי ביותר לילד שלכם?

בקשו המלצות מהורים שאתם מכירים

ישנם הורים אשר מאמינים כי החינוך של הילדים צריך להיות מקל והדרגתי ביחס לגיל שלהם, לעומת הורים הסבורים כי הישגיות ונוקשות מגיל צעיר זו הדרך הנכונה לחנך את בניהם. רוב ההורים נמצאים איפשהו באמצע ולא באמת בשני הקצוות הללו. מה שמעניין הוא התגובה של הילדים, שלא תמיד נוטים לקו המחשבה של ההורים וכאן נשאלת השאלה איזה טיפול לילדים נדרש? אם אתם מזהים שהילד בבעיה נפשית, או שהוא פונה אליכם לעזרה בסוגיה זו, שימו את האידיאולוגיה החינוכית שלכם בצד ותתמקדו במה שקריטי לנקודת זמן זו. אם הילד בבעיה, שאלו הורים שאתם מכירים על מטפל מומלץ. אם הורים שקו המחשבה החינוכי שלהם נוגד את תפיסת עולמכם וגם הורים שקו המחשבה שלהם זהה אליו מסכימים פה אחד על אותו מטפל, קיים סיכוי לא קטן שהוא יצליח לעזור גם לבן שלכם.

בקשו המלצות לטיפולי ילדים בפורומים מקוונים ייעודיים

פורומים ובלוגים העוסקים בפסיכולוגיית ילדים מהווים כתובת מצוינת לבקשת עזרה במציאת מטפל. שם, תוכלו להיחשף לגישות שבדרך כלל לא תיחשפו אליהן בשיחת חולין עם ההורים בשכונה או בבית הספר, מהטעם הפשוט שהאינטרנט הוא ים של מידע. מה שנחשב בעולם האמיתי "חפירה" נחשב באינטרנט שיח רגיל ולגיטימי. לכן, במסגרת ההמלצות האינטרנטיות תוכלו להיחשף לגישות כמו טיפול באמנות, פרחי באך, מוזיקה ועוד כל מיני גישות פסיכולוגיות ייחודיות מהן נהנים הילדים במהלך הטיפול בהם.

שוחחו עם המטפל הפסיכולוגי והגיעו להחלטה

כעת, ניתן להגיע להחלטה. זה בידכם. הילדים שלכם רק יודו לכם על כך כשהם ישובו למצב נפשי טוב ולרוגע פנימי. צרו קשר עם פסיכולוג מומחה לטיפול בילדים והצעידו את הילדים שלכם לדרך חדשה. ניתן ליישם את הטיפול כטיפול פרטני או במסגרת משפחתית כוללת.