טיפול בהפרעות אכילה כמו אנורקסיה נרבוזה ובולימיה נרבוזה לילדים

אנורקסיה נרבוזה ובולימיה נרבוזה הן 2 הפרעות אכילה הפוכות מהן סובלים ילדים. בעוד ילד אנורקסי נמנע מאכילה מתוך חשש נפשי להשמין, ילד בולימי סובל מהתקפי אכילה עד כדי פגיעה במערכת העיכול. שתי ההפרעות הן פסחיכולוגיות קליניות והן מצריכות התערבות של מטפל מוסמך.

אל תחכו שהילד יגיע לנקודת האלחזור

אמנם אתם כהורים לא מוסמכים לזהות אם ילד הוא אנורקסי או בולימי, אבל אם יש לכם ספק, אתם צריכים לפנות באופן מידי לעזרה. טיפול בהפרעות אכילה מתחיל באבחון על ידי המטפל המוסמך, ואם התשובה תימצא חיובית הוא יממש צעדי טיפול לטובת הילד, כאלו שיחזירו אותו למסלול של אכילה תקינה. אם לא תפנו לעזרה, והילד יתרגל למצבו החדש, הוא עלול להסב לעצמו נזק בלתי הפיך, עד כדי סכנת חיים.

פנו באופן מידי לטיפול בהפרעות אכילה

על מנת להסדיר טיפול בהפרעות אכילה כנדרש, עליכם לאתר פסיכולוג ילדים קליני מוסמך, עם המלצות מהורים וילדים שטופלו אצלו קודם לכן. ניתן להגיע להמלצות אלה מחברים ומכרים או דרך פורומים רפואיים ברשת האינטרנט. חשוב לוודא שיש לו ניסיון מוכח בהשבת ילדים למסלול אכילה תקני.

סימנים המעידים על אנורקסיה נרבוזה ובולימיה נרבוזה

אנורקסיה נרבוזה מאופיינת בהסתגרות בחדר. השיחה היחידה שהילד יהיה מוכן לפתח בשלב הראשון של ההפרעה היא על אומנים או ילדים בני בית ספרו – כמודל לחיקוי. הם יתוארו על ידו כרזים ויפים וישוו אליו, כשאת עצמו הוא יתאר כמחי שנדרש להיות רזה יותר. בשלבים מתקדמים יותר הוא יסרב בכלל לדבר אתכם וירבה להיכנס לדכאונות. ילד בולימי יחפש באופן תמידי אחרי אוכל, גם בשעות בהן הוא לא אמור להסתובב, כמו למשל באמצע הלילה. במקרי בולימיה מתקדמים הוא עשוי לאכול דברים שבהגדרה אינם ראויים למאכל, למשל בשר קפוא או פרי לא בשל כשעוברים ליד שדה או עץ כלשהו.

הילד שלכם מפתח תסמינים כאלה? שלחו אותו לטיפול לילדים

אם הילד שלכם סובל מהתסמינים הללו – יש לכך פתרון אך חשוב להגיב מהר לסיטואציה ולא לתת לו להמשיך בדרכו. גשו באופן מידי לקבלת טיפול לילדים מפסיכולוג קליני המתמחה בהפרעות אכילה.