הדרכת הורים באמצעות שיחה עם פסיכולוג ייעודי

זוגות נשואים לא מעטים עם ילד ראשון מבקשים לחזור לדור בבית ההורים, או לשהות במחיצתם, לקבלת הדרכה להתנהלות ראשונית. זה אמנם עוזר כשהילדים קטנים ממש, אבל כשהם גדלים, ולו במעט, מתחילות הבעיות האמיתיות: "אמא, תקני לי"!, "אבא, זה לא פייר" ועוד בקשות שונות של הילדים מכם, כהורים. האם אתם צריכים להיות יסמנים ולהסכים לכל מה שהם מבקשים? מתי צריך לשים להם את הגבול הרצוי? כיצד תתנהלו אם בן הזוג שלכם יגיב לילדים באופן שלא ימצא חן בעיניכם? בדיוק בשביל זה מומלץ להסדיר הדרכת הורים אצל פסיכולוג מומחה. אל תחכו שהילדים יגדלו. היו מוכנים בשבילם וספקו להם את המשענת ההורית שהם כה זקוקים לה.

טיפול באומנות – הגשר בין 2 בני הזוג ובין הילדים

בצד כל המחלוקות שיש לנו, איש עם רעהו, בסופו של יום אנחנו נמשכים לאומנות, כבני אדם וכאנשים חיים. כשאתם באים לסדנאות הדרכת הורים אצל פסיכולוג, באופן דומה לטיפול בלקוחות בודדים עם רקע חרדתי, גם עבורכם כדאי לספוג נוסח טיפול זה. האומנות תגלה לכם על עצמכם דברים שלא ידעתם קודם ותסייע לקרב לבבות עם בני הזוג שלכם ולהגיע לתובנות חדשות לגבי חינוך הילדים שלכם. הדרכת הורים על בסיס טיפול באומנות מומלצת לכל זוג המבקש להצליח בגידול ילדיו ובשגרת חיים שלווה וטובה אחד עם השנייה.

פעילויות פסיכולוגיות לצרכי הדרכת הורים

לצד טיפול באומנות, ייעשו צעדי הדרכת הורים קלאסיים, כמו בירור הצרכים והשאיפות שלכם והדרך בה אתם מעוניינים לעצב את אישיותם של הילדים שלכם. חשוב להדגיש כי פסיכולוג לא יכול לגרום לכם להצליח בעיצוב אישיות זה, אבל הוא כן יכול לספק לכם כלים שבעטיים הילד יסכים להקשיב לכם יותר ולהיפתח לרעיונות שאתם מציגים לו.

הורים טריים? אל תישארו אדישים: גשו להדרכת הורים

הדרכת הורים תעשה לכם סדר בכל השגרה החדשה בה התברכתם, של מחיה משותפת לצד גידול הילדים. אם אתם סבורים כי אתם זקוקים לעזרה בהתוויית דרך גידול הילדים – אתם לא לבד. הורים רבים נגשים לסיוע זה מפסיכולוג מוסמך ומקבלים את כל הכלים שהם זקוקים להם על מנת להצליח, להעניק וליהנות. אם אתם סבורים כי הנכם נדרשים לסיוע שכזה, פנו לפסיכולוג המספק הדרכת הורים.