בוטוקס, חומצה היאלורונית ומה שביניהם – כיצד בוחרים את חומרי העלמת הקמטים?

על אף כי הבוטוקס והחומצה ההיאלורונית נובעים שניהם מעולם הטיפולים האסתטיים, מהותם כחומרים שונה וכך גם הרכב החומרים. הדבר משפיע על עורו של המטופל, ולכן כאשר אתם תבקרו במרפאות אסתטיות, מומלץ לדעת איזה טיפול יוכל לקדם אתכם בכל מצב: כאשר רוצים ליישר קמטים בצוואר ובלסת, בלחיים ובאזור המצח והרקות. בואו ללמוד כיצד טיפולים אסתטיים באמת יכולים לעבוד בשבילכם וביעילות רבה!

בוטוקס – מידע ותכונות

שם מלא: בוטולינום טוקסין.

מקור החומר: רעלן. חלבון שמופרש מחיידקים.

שימושי עבר: פיזיותרפיה של הספורט, ריפוי התכווצות שרירים.

תכונות בסיס: בוטוקס הוא חומר שאינו מתרכב באופן טבעי בגוף האדם, אך בעל תכונות שגורמות לו לדעות באטיות כאשר הוא נמצא בתוכו. במהלך התקופה שהבוטוקס נוכח בגוף – הוא גם יהיה פעיל בו. בזכות היותו חומר קשיח הוא יביא להקשחת אברים בגוף. בדרך זו, ניתן להקשיח אזורים רפויים בעור הפנים ולהעלים קמטים.

שימושי הבוטוקס הלכה למעשה: הבוטוקס מחזיק בעור האדם 3-5 חודשים לכל היותר עד ששאריותיו משתלבות עם תהליכי גוף האדם. על מנת ליהנות מתוצאת טיפול כמה שיותר ארוכה, יש ליישם בוטוקס באזורים אשר כמעט ואין בהם תזוזה: ברקות מימין ומשלאל למצח, במרכז המצח ובכל מקום אחר בו תנועות עוריות לא נעשות כמעט.

חומצה היאלורונית – מידע ותכונות

שם מלא: גליקוזאמינוגליקאן לא גופרתי אניוני.

מקור החומר: חומצה טבעית שקיימת מתחת לשכבות עור האדם, שפותחה בתנאי מעבדה.

שימושי עבר: אין. פיתוח זה התגלה לפני שנים מועטות באופן יחסי.

תכונות בסיס: בשל כך שחומצה היאלורונית היא חומר שממוקם באופן טבעי בגוף שלנו, ספיגתו לא רק קלה אלא גם גורמת לתוצאת עור הפנים החדשה להישאר למשך 9-12 חודשים לפחות. ניתן להשתמש בכל מקום בפנים. לרוב, משתמשים בו לעיבוי קמטים בלחיים,

התמדה בטיפולים עשויה להאריך את זמן השפעתם

אם אתם צרכני הזרקות פוטוקס או חומצה היאלורונית ואתם מיישמים פגישות רבות הכוללות טיפולים חוזרים, ייתכן ובעיית הקמטים ממנה אתם סובלים תדעך ותשוב כעבור מספר רב מאד של חודשים. ככל שתקבעו יותר פגישות טיפולי בוטוקס או חומצה היאלורונית, כך העור שלכם יתייצב יותר ויחזור לשגרה כפי שהיה.