איך לבצע חיטוי משטחים בצורה נכונה?

הקורונה הביאה איתה לעולם את ההבנה הברורה בחשיבות ההיגיינה. גם אוכלוסיות או אזורים בעולם בהם ההיגיינה היתה לקויה מאוד, היום מבינים עד כמה זה חשוב ועושים כל שניתן על מנת לשמור על ההיגיינה ולבצע חיטוי משטחים בצורה יסודית ומקצועית.

ישנם חיידקים אשר יכולים לשרוד על משטחים, ובמגע החיידקים יכולים לעבור מאחד לשני ולהגיע לאחוזי התפשטות מאוד גבוהים. לכן חשוב מאוד לבצע חיטוי של משטחים בצורה יסודית ולהשתמש בחומרי חיטוי איכותיים אשר יהפכו את החיטוי למלא.

אז איך מבצעים חיטוי משטחים בצורה נכונה? איך תוכלו להיות בטוחים כי אתם שומרים על המשטחים בסביבה שלכם נקיים לחלוטין? קראו את המאמר הבא ותמצאו את התשובה.

בחירת חומר החיטוי הנכון

היום ניתן למצוא מגוון רחב של חומרי חיטוי בשוק, ולכן חשוב מאוד לדעת לבחור את חומר החיטוי הנכון והמתאים ביותר. אחד הדברים שחשוב לבדוק הוא אחוז האלכוהול בחומר אותו אתם בוחרים. האלכוהול הוא המרכיב אשר מבצע את החיטוי וההשמדה של החיידקים ולכן אתם חייבים להיות בטוחים כי אתם בוחרים בחומר הנכון והמתאים ביותר עבורכם, וחומר בעל ריכוז גבוה של אלכוהול אשר ישמיד את החיידקים באופן מלא.

מעבר לכך, בדקו את שאר ההרכב של החומר, במיוחד אם אתם משתמשים בו על משטחים רגישים. ישנם חומרים המיועדים לשימוש תעשייתי והם יכולים להזיק למשטחים רגישים כמו עץ לדוגמא.

וותרו על הסמרטוט

אם בעבר רבים חשבו כי הניקוי עם הסמרטוט מנקה משטחים, למעשה הוא יכול להפוך אותם למזהמים אפילו יותר. אם ניקיתם את המשטח עם סמרטוט והיו על המשטח חיידקים, אלו יעברו אל הסמרטוט ובניקוי הבא שלכם יזהמו את המשטח שוב.

לכן עדיף לבצע חיטוי משטחים באמצעות חומר אשר מתאדה באוויר ולא מצריך ניגוב, ולכן החומרים המבוססים על אלכוהול הם הטובים ביותר עבור חיטוי משטחים.

חיטוי קבוע

במיוחד במקומות רגישים כמו בתי חולים, מרפאות או קליניקות, יש לבצע חיטוי משטחים באופן קבוע, לאחר כל מטופל אשר יוצא מהחדר ובכל מגע עם משטח כל שהוא.